utorok 2. júna 2009

2. kapitola Spoznaj ma


varovanie: 18+, sex, akcia

„Nemáme veľa času, ale rád ti vo všetkom vyhoviem,“ taká sladká žiadosť sa Joshovi veľmi páčila. Odmenil ho nežným bozkom. Rukou urobil krátke gesto, ktoré uzamklo miestnosť. Netúžil po žiadnych prekvapeniach. Byt bol plný ľudí z jeho partie, nerád by im ukazoval svoj nahý zadok.
Potom sa už venoval len svojmu miláčikovi. Spoločne sa zbavovali oblečenia, ktoré im už naozaj začínalo prekážať.
„Ľúbim ťa,“ spokojne zamrmlal Tom. Rozopínal mu všetko, čo mu prišlo pod ruku a zasypával ho nedočkavými bozkami. Keď bol s ním, ani nahota mu nevadila. Cítil sa veľmi prirodzene a v žiadnom prípade sa nehanbil.
„Počkaj chvíľu. Tá moja mágia sa mi opäť akosi darí, mohol by som to využiť,“ Josh mierne pokrčil prsty, akoby sa chystal niečo podržať. Na prstoch sa mu objavila mazľavá hmota.
„Tak toto by si ma mal naučiť!“ protestne zamrmlal Tom. Takéto riešenie mu vyhovovalo.
„Niečo také zvládneš, až keď dosiahneš aspoň základnú úroveň. Zatiaľ si ešte len môj malý žiačik,“ on sám sa počas jeho výuky priveľmi neponáhľal. Vyhovovalo mu, že o ich svete vie tam málo. Jeho vedomosti a schopnosti boli stále na úrovni malého dieťaťa, teda aspoň čo sa týkalo mágie. Josh nemal ich hodiny rád, lebo sa takmer k ničomu nedostali. Tom dúfal, že keď ho začne učiť kúzla, ktoré viac zodpovedajú jeho zameraniu, dosiahne aspoň nejaký pokrok. Musel si priznať, že nezvolil práve ten najvhodnejší prístup.
Keď spokojne navlhčil jeho otvor, žiadne teoretické ani praktické otázky ho nezaujímali. Opatrne vstúpil do jeho tela. Ich spojenie bolo veľmi zaujímavé. Vnímal slabé impulzy odchádzajúcej mágie. Ten malý tvor si odkrojil len kúsok. Zrejme už malo dostatok energie, aby sa udržalo v tele bez väčších problémov. Josh si uvedomil prítomnosť dieťaťa. Mierne očervenel a pokúšal sa nato radšej ani nemyslieť.
„Ešte,“ nespokojne zamrmlal Tom.

***


Alaina ostražito hľadela na mladého mága. Valnesce sedel v kuchyni a tváril sa ako kôpka nešťastia. Rozrušene zatínal päste. Ešte stále nebol úplne zmierený s tým, že musel vstúpiť práve do tejto skupiny. Obzvlášť mu vadilo, že jeho drahý medvedík očividne nemal záujem pokračovať v ich vzťahu. Videl ho ako sa vešal na Aarona a musel to celý čas znášať. Zamračene hľadel na dno prázdneho pohára. Nepáčilo mu, že sa oňho postarali. Bol zarytým odporcom akejkoľvek spolupráce. Za pomoc sa však musel nejako odplatiť. Nemohol sa tváriť, že sa nič nestalo. Poklepkával rukou po stole. Trčal v Joshovom byte, lebo momentálne nemal aj tak nič iné na práci. Okrem toho ich vodca ešte stále neodvolal plnú pohotovosť.
„Ahoj, Reg,“ Alaina vzala prázdny pohár a naplnila ho minerálkou. Potom si prisadla k nemu.
„Ahoj,“ zamrmlal rozpačito. Stále nevedel, ako sa k nim má správať. Rozpačito odvrátil zrak a snažil sa nedívať na ňu.
Chytila ho za ruku. Obrátila ju dlaňou nahor. Prstami prešla po takmer jemnej pokožke. Mágovia sa očividne poriadne nenarobili. Ich ruky boli úplne jemné.
„Čo to robíš? Neželám si, aby si mi povedala, čo sa stane v budúcnosti!“ odvrkol chladne, ale ruku nevymanil z jej zovretia.
„Nie, neboj sa. Nechcem ti nič prezrádzať,“ počkala, kým sa odvážil zdvihnúť zrak. Ich oči sa prepojili. Zrazu videli jedným zrakom.
„Čo to má byť? Valnesce vyskočil. Stolička dopadla na zem. Neviditeľná sila ho schmatla za krk. Do očí mu vyhŕkli slzy. Alaina vrazila do stola. Niečo tam bolo a obaja to pocítili naraz. Zhromaždil silu v rukách. Priam kričal, aby ju zo seba dostal. Ešte stále bol dosť zoslabnutý. Stiahol ju k zemi a prevrátil stôl. Tá vec bola vedľa nich a ešte stále sa ich pokúšala zraniť.
„Vyrezávači?“ opýtal sa znepokojene. Mladá veštkyňa sa triasla v jeho náručí. Pokúšala sa pohnúť rukou a odvrátiť nebezpečenstvo.
„Oni,“ zachrčala rozrušene. Opäť to dorážalo aj na jej hrdlo. Syčala a pokúšala sa brániť.
„Odíď,“ vyhŕkol Valnesce. „Odíď!“ opakoval žiadosť, akoby sa nič nestalo. Musel konať rýchlo. Zdvihol Alainu a nasmeroval ich spojené ruky k zdroju toho čudného pohybu. Akoby sa priestor lámal a ukazoval im svoju chladnejšiu tvár. Svoju silu nasmerovali do jediného bodu. Tam, kde Alaina cítila srdce. Tá vec zrevala, krv vystrekla rovno na nich. Valnesce ďalej útočil.
Alaina mu udávala smer. Ona vedela predvídať pohyby toho stvorenia. Navigovala ho. Keď skončili na zemi ležala akási skrvavená hmota.***


Tom tlmene vykríkol, keď si všimol, ako sa mu nenápadne zväčšilo brucho. Dieťa si očividne rozširovalo svoje teritórium.
„Čo to...“ zdesene prešiel rukou po tej čudnej vrstve. Brucho sa ešte o pár centimetrov zväčšilo. Priam cítil ako rastie. Našťastie to veľmi rýchlo prestalo. Pred očami sa mu mihli záblesky, v ktorých videl detskú tvár.
„Vieš, Tom. Niečo ti musím povedať. Neviem, ako začať, ale...“ privinul ho k sebe a opatrne ho pohladil po bruchu.
„To oni. Niečo mi urobili? Povedz mi to, prosím ťa,“ celkom zbledol a prestával sa kontrolovať. Celý sa chvel.
„Budeme mať dieťa,“ potichu vyhlásil mág. Pokúsil sa pôsobiť prirodzene, ale akosi sa mu to nedarilo. Mal určité vedomosti aj z tejto oblasti, ale boli len veľmi útržkovité. Preňho to nebolo nič výnimočné, ale obával sa reakcie svojho partnera.
Tom sa k nemu ešte viac pritisol. Na chvíľu nedokázal od prekvapenia zavrieť ústa. Úplne stuhol a zadíval sa na svoj penis. Okamžite ho chytil do ruky, akoby sa bál, že nie je pravý.
„Ja som muž. Však som ešte muž? Ja nerozumiem...Nie, to predsa...Ja nemám maternicu, mám snáď...nemám...ja...“ chvíľu jachtal. Sťažka dýchal a zúfalo gúľal očami. Začínalo mu byť zle.
„Áno, zlatko. Si muž. O tom nemám ani najmenšie pochybnosti. Zistili sme, že si veštec a oni sú tak trochu... Nuž majú istú schopnosť, o ktorej síce neradi hovoria, ale skrátka dokážu byť tehotní, ale nie vždy, stáva sa to len výnimočne. Musím ťa sklamať maternicu nemáš, nuž ja sám to neviem tak presne vysvetliť, ale dieťa sa uzavrelo do akéhosi magického obalu, z ktorého čerpá energiu,“ trpezlivo vysvetľoval Josh.
„To, že som veštec znamená, že budem chodiť v smiešnych šatách a predpovedať ľuďom budúcnosť?“ nervózne sa spýtal Tom. Nechal sa upokojujúco hladiť partnerom, ale stále si to nechcel pripustiť. Predstavil si tarotové karty, guľu a iné pomôcky.
„Nie, zlatko. Oblečenie tohto druhu nie je vôbec povinné a tie pomôcky už vôbec nie. Veštci nepoužívajú nič, dokonca ani knihy. Len svoje vnútorné oko. Je to akési centrum vešteckej moci. Oko, ktoré sa otvára a dovoľuje im nazrieť do budúcnosti. Tí ľudia, u ktorých som ťa našiel neboli pre teba práve najvhodnejší. Radšej sa od nich drž, čo najďalej. Sú už od malička vedení k tomu, aby pomocou zbrane, ktorú si mal možnosť vidieť likvidovali veštcov. Slúži na vyrezanie vnútorného oka a ver mi, že im je jedno, či sú dobrí alebo zlí. To pre nich nemá žiadnu cenu. Tvoja moc sa predtým ešte neprejavovala, preto nevedeli, že by z teba mohla byť vhodná obeť,“ nežne ho chytil za ruku. Cítil tú zmenu, už si tým bol istý.
„Bojím sa toho všetkého. Ani neviem, čo vlastne chcem. Ešte stále tomu celkom nerozumiem. Ako môžem byť len tak veštec. Veď ani obyčajnú mágiu nemám pod kontrolou,“ nariekal Tom.
„S magickými schopnosťami to nemá takmer nič spoločné. To sa skrátka nedá naučiť. Je to vrodený talent, ktorý sa prejaví u každého v inom veku. Alaina ťa bude tiež učiť. Pomôže ti. Môžeš jej dôverovať. Pracuje pre mňa. Aj zvyšok mojich ľudí ti je plne k dispozícií. Uvidíš, že to bude v poriadku. Zvykneš si,“ upokojoval ho ďalšími bozkami.
Tom sa schúlil do jeho objatia a pokúšal sa to všetko poriadne pochopiť. Stále mal veľmi veľa otázok a to dieťa. Nevedel, aké ma k tomu zaujať stanovisko.
„Akí ľudia?“ opýtal sa vyplašene. Stále nevedel, prečo by mu mali pomáhať. Josh o nich nikdy predtým nehovoril.
„Moja skupina. Ľudia z nášho sveta. Tí, ktorí poznajú mágiu. Nepredstavil som vás, lebo som nechcel, aby si o nich vedel. Väčšinou moji žiaci. Priznávam, že som ti o tom všetkom nepovedal takmer nič. Viem, že som sa k tomu mal odhodlať, ale nedokázal som to. Teraz ti poviem všetko, zodpoviem na každú tvoju otázku,“ upokojujúco položil ruku na jeho brucho. On nebol vôbec zmätený, vedel, čo chce. Celkom sa mu páčila predstava, že malý Alex bude mať brata. Ich spoločné dieťa vôbec nepovažoval za príťaž. Chvíľu ho zamyslene hladkal.
Tom dlho mlčal. Trvalo mu takmer celé veky, kým sa odvážil prehovoriť. Partnerova ruka ho dráždila. Keď pominul prvotný šok, začínal si uvedomovať mnohé úskalia tohto stavu. On rozhodne nebol schopný pochopiť niečo také.
„Akú funkciu máš v tom vašom svete? Hovoria o tebe, akoby si bol...Ani neviem, ako to vyjadriť...“ odtisol jeho ruku. Nechcel, aby sa ho takto dotýkal. Najprv potreboval odpovede.
„Oficiálne som predstaviteľ zla. Mág vyššej kategórie. Áno, moje schopnosti sú trochu preceňované a vznikajú rôzne príbehy a dohady. Normálne nemusím pre nikoho pracovať, môžem učiť, zhlukovať okolo seba iných čarodejníkov, ale kvôli momentálnej slabosti som sa musel prispôsobiť. Túto stránku mojej povahy nepoznáš a ja sám sa tomu snažím vyhnúť. Chcem pre teba ostať taký úplne bežný občan. Len tvoj partner...“ chytil ho za ruku.
Tom mlčky prijal túto odpoveď. Nebolo to až také strašné ako očakával. Hlavu mal tak preplnenú možnými kombináciami otázok, že ani nevedel, čo by vlastne ešte chcel počuť. Úplne sa zasekol počas vyjadrenia: som predstaviteľ zla. Svojho Josha si nikdy nepredstavoval ako osobu, ktorá niekomu ubližovala. Takisto si ho nevedel spojiť s tými temnými záležitosťami.
„Ja neznesiem tvoj spôsob mágie. Nepáči sa mi to. Mám k tomu odpor. Znamená to, že sme teraz nepriatelia?“ aj keď Vyrezávači očí neboli práve najlepšou voľbou, cítil, že aspoň v jednej veci mali pravdu. On na čiernu mágiu nemal žalúdok a nechcel sa niečoho takého zúčastňovať.
„Ty si veštec, zlatko. Tým sa vôbec nemusíš trápiť. Nemusíš si vyberať svoju stranu. Veštci sa v zásade nedelia na dobrých a zlých. Okrem toho aj, keby si ním nebol, vyriešil by som to. Neobetoval by som náš vzťah kvôli inému chápaniu mágie. Ja s tou tvojou nemám problém. Chceš také zaklínadlá, tak dobre, ale mal by si vedieť, že oni tiež nie sú úplne čistí. Všetko robia tak akosi s eleganciou a tvária sa, že oni nič zlé neurobili, ale všetci si musíme vyberať. Aj oni občas volia medzi menším a väčším zlom. Nie je to vôbec také jednoduché. To, čo je zlé pre teba môže byť dobré pre iného,“ upokojujúco ho pohladil po chrbte. Napravil vankúš tak, aby sa im lepšie ležalo. Tom ho napäto počúval ako vzorný žiak. Konečne sa im podarilo vytvoriť priaznivú atmosféru na získavanie informácií.40 komentárov:

 1. Mania Dardeville2. júna 2009, 8:18

  NENENE! Nejen, že bych se teď měla učit, což opět nedělám, neboť jsem náhle zjistila, že jsi přidala kapitolku. Ale ještě je tam stále ta záležitost s tím dítětem. Prosím, zbav se toho nějak. Prosím, prosím. Mě se tak nelíbí mužské těhotenství, a přitom většina povídek kde je je jinak skvělá, ale tahle věc je prostě divná a špatná a divná. Merope... Prosím. Nenech ho být těhotným, to je hrozný, zkazí to tak pěkný jejich vztah. Akorát se zase budou motat kolem děcka. Jako by nestačilo, že už jedno mají. Teda, já mám děti ráda, ale ne v povídkách. Merope...
  Jinák, to bylo moc pěkné... :-* Těším se na další kapitolku.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja som počul, aby svedectvo o tom, ako som sa dostal späť môj manžel, vzali sme na viac ako 9 rokov a dostali dve deti. to išlo dobre s nami a my sme vždy radi. až jedného dňa môj manžel začal správať spôsobom, nemohol som pochopiť, som bol veľmi zmätený, ako ma a deti zaobchádzať. neskoršia ten mesiac neprišiel domov a zavolal mi, že chce rozvod, som sa ho spýtal, čo som urobil zle, že si zaslúži to od neho všetko, čo sa hovorí, je to, že sa chceš rozviesť, že ma nenávidí a nemajú Chcem, aby ma znovu vidieť v jeho živote, bol som naštvaný a frustrovaní tiež neviem, čo mám robiť, bol som chorý dlhšie ako 2 týždne, pretože rozvodu. Milujem ho tak moc, že ​​je pre mňa všetko, bez toho aby mu môj život je neúplný. Povedal som moja sestra a ona mi povedala kontaktovať kúzlo koliesko, nikdy som veriť v tom všetkom kúzlenia o veci. Ja chcem len vyskúšať, či niečo príde z toho. Spojil som sa s Dr okojie na návrat svojho manžela ma, povedali mi, že môj manžel bola prijatá iná žena, že jej kúzlo na neho, že je dôvod, prečo si ma nenávidia, a tiež nám chcete rozvodu. potom mi povedali, že majú kúzlo na neho, že bude mu vráti ku mne a deťom, ktoré vhodili kúzlo a po 1 týždni môj manžel mi zavolal a povedal mi, že som mu odpustiť, začal sa ospravedlňovať na telefóne a povedal, že stále ešte žije mi, že nevedel, čo sa s ním stane, že ma opustil. je to kúzlo, že Dr okojie kasta sa na neho, že mu urobiť comeback sa mi dnes, ja a moja rodina sú teraz šťastní opäť dnes. ďakujem Dr okojie za to, čo ste pre mňa urobil by som sa dnes, pokiaľ nebolo nič pre veľké čaro. Chcem ti moji priatelia, ktorí prechádzajú všetky týmto druhom lásky problém, ako sa dostať späť svoje manžela, manželku, alebo ex priateľa a priateľky kontaktovať drokojiehealinghome@gmail.com. a uvidíte, že váš problém bude vyriešený bez zbytočného odkladu. Špecializuje sa na riešenie ďalších problémov, vrátane nasledujúcich:
  (1) Ak chcete, aby vaša ex späť.
  (2) ak budete mať vždy zlé sny.
  (3) Ak chcete byť podporované vo vašej kancelárii.
  (4) Chceš ženy / muži bežať po vás.
  (5) Ak budete chcieť dieťa.
  (6) Ak budete potrebovať finančnú pomoc.
  (7) Ak chcete, liek na HIV AIDS
  kontaktujte ho teraz pre okamžité riešenie vášho
  problémy na Drokojiehealinghome@gmail.com
  Ďakujem

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ahojte všetci!! Bol som žijú s HIV od roku 2009, bolo mi povedané môj lekár, že neexistuje žiadna možnosť liečby HIV. Začal som brať svoje ARV, môj CD4 bola 77 a vírusovú záťaž 112450 a nebolo zlepšenie. Videl som príspevok na on-line fóra a ja mám Dr Oyekpen stránky, a videl som veľa neho dôkazy o tom, ako on používa bylinné lieky liečiť všetky druhy chorôb, vrátane HIV. Potom som kontaktoval ho a povedal mu moje problémy, poslal mi bylinný liek, a ja začal brať to ako priscribe po dobu 14 dní potom, čo som sa šiel pozrieť, a ja som bol uzdravený. Droga nemá žiadne vedľajšie účinky, ani špeciálnu diétu pri užívaní lieku. On tiež liečiť ALS, hepatitída, rakovina, herpes a ďalšie. Obráťte sa ho, či ste tiež netrpia žiadnou chorobou, droyekpenherbalhome@gmail.com~~HEAD=pobj alebo telefonicky / WhatsApp +2348168257144. môžete tiež správa ho na facebook stránke https://www.facebook.com/Dr.Oyekpen/.

  Vďaka.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. volám sa Suzy, ja som počul vypovedať o tom, ako som sa vrátil môj manžel späť, vzali sme sa už viac ako 9 rokov a majú dve deti. všetko šlo dobre s nami a my sme vždy radi. až jedného dňa môj manžel začal správať takým spôsobom, nemohol som undersand, bol som veľmi zmätený tým, ako ma a deti liečiť. Neskôr ten mesiac neprišiel domov znovu a on mi zavolal, že chce rozvod, som sa ho opýtal, čo som urobil zle, že si zaslúži to všetko z neho všetko, čo sa hovorí, že chce rozviesť, že ma nenávidí a robiť nechcem, aby ma znova vidieť vo svojom živote, bol som naštvaný a frustrovaní tiež neviem, čo robiť, bol som chorý po dobu dlhšiu ako 2 týždne kvôli zmene môjho manžela. Milujem ho natoľko, že bol pre mňa všetko bez neho môj život je neúplný. Povedal som svojej sestre a povedala mi, obrátiť sa na kúzlo koliesko vedela pred rokom, nikdy som veriť v tom všetkom pravopisu liatie veci. Len chcem skúsiť, či niečo príde z nej. ona mi dala kontakt na človeka, aj s ním spojiť a všetko vysvetlí mu, muž mi povedal, že môj manžel bol vykonaný inou ženou, ktorá sa používajú milostný voodoo kúzlo na môjho manžela, ktorý je dôvod, prečo ma nenávidia, a tiež chcete, aby sme k rozvodu. Potom mi povedal, aby sa nebála, že bude kúzlo na neho, že bude robiť jemu sa vrátiť ku mne a deťom, on mi povedal, že všetko, čo je potrebné zabezpečiť, aby vhodili do kúzlo a po 1 týždni ma a on môj manžel zavolal mi povedal, že som mu odpustil, začal ospravedlňovať na telefóne a povedal, že ma stále rád, že nevedel, čo prišlo na neho, že ma opustil.
  tak šťastný, že Drujiagbe kasta mimo kúzlo a návrat svojho manžela späť do svojej normálnej dnes znovu, ja a moja rodina sú teraz šťastní znova. ďakujem pane za to, čo ste urobil pre mňa, že by som bol nič dnes, ak nie pre svoje skvelé čaro. Chcem ťa moji priatelia, ktorí prechádzajú všetkými tento druh lásky problém, ako sa dostať späť svojho manžela, manželku, alebo ex priateľa a priateľka kontaktovať drujiagbeblacktemple@gmail.com. a uvidíte, že váš problém bude vyriešený bez zbytočného odkladu. Tiež mi povedal, že sa špecializuje na riešenie ďalších problémov, vrátane nasledujúcich:
  (1) Ak chcete, aby vaša ex späť.
  (2), ak budete mať vždy zlé sny.
  (3) Ak chcete byť podporované vo vašej kancelárii.
  (4) Ak ženy / muži bežať po vás.
  (5) Ak chcete dieťa.
  (6) Ak budete potrebovať finančnú pomoc.
  (7) Ak chcete, aby vyliečenie HIV AIDS
  kontaktovať ho teraz pre okamžité riešenie Vášho
  Problémy na drujiagbeblacktemple@gmail.com
  Ďakujem pán dr, si môj najlepší priateľ a môj otec.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Bol som ženatý 5 rokov a moje manželstvo bolo vynikajúce, ale pár mesiacov
  To robí naše romantické cítenie zmenšuje každý den, tam bol žiadny romantický. ja
  Obával som sa, že môžem stratit svojho manžela inej osobe, a tak som sa pozrel do
  Internet a našiel som duchovného, ktorý pomáha pri duchovnom ocistení a
  vedomie zasahovat do môjho milostného života potrebnými duchovnými
  Cistenie, v mojom živote bolo všetko v poriadku. DR OGBO, s ktorým som sa stretol
  Internet mi pomôžte za 72 hodín, vášen a romantika bola spät v našom
  doma, naše manželstvo je silnejšie než kedykolvek predtým, môžete ho kontaktovat vo svojom
  E-mailová adresa: drogbohighspiritualspellcaster@gmail.com
  +2348057586216 Môžete tiež KONTAKTovat na to, co je na tom istom telefóne
  císlo.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Toto je moje svedectvo o dobrej práci cloveka, ktorý mi pomohol ... Moje meno je
  Mary Cliffordová a so sídlom v Londýne. Môj život sa vrátil! Po 8 rokoch
  manželstvo ma opustil a opustil ma so svojimi tromi detmi. Mám pocit
  môj život sa mal skoncit a to sa rozpadlo. Vdaka kúzelníkovi
  DR Ogbo, ktorého som stretol online. Na verný den, ked som prechádzal
  cez internet som hladal dobrého kúzelníka, ktorý dokáže
  vyriešit moje problémy som našiel sériu svedectva o tomto
  kúzlo konkrétne. Niektorí ludia svedcili, že priniesol svojho Ex
  milovník spät, niektorí svedcili, že obnovuje maternicu, niektorí svedcia o tom, že on
  môže odniest kúzlo na zastavenie rozvodu atd. Bolo to zvláštne
  Svedectvo, ktoré som videl, bola žena nazvaná Grace, svedcila o tom, ako
  Dr. Ogbo priniesol svojho bývalého milenca za menej ako 72 hodín a na konci roku
  svedectvo upustilo od e-mailovej adresy Dr. Ogba. Po precítaní toho všetkého som
  Rozhodol som sa vyskúšat DR Ogbo. Kontaktoval som ho e-mailom a vysvetlil som mu
  problém pre neho. Za tri dni sa mi vrátil môj manžel. Vyriešime naše
  problémy a sme ešte štastnejší ako predtým. Doktor Ogbo je naozaj talentovaný
  a nadaný clovek a ja to neprestane publikovat, pretože je a
  skvelý muž ... ak máte problém a hladáte
  Pravý kúzelník na vyriešenie tohto problému. Vyskúšajte skvelého doktora Ogba
  Dnes by mohol byt odpovedou na váš problém. Tu je váš kontakt:
  drogbohighspiritualspellcaster@gmail.com Dakujem vám velkolepý Ogbo. kontaktovat ho
  pre nasledovné:
  (1) Ak chcete obnovit váš ex
  (2) Ak máte vždy zlé sny.
  (3) Chcete byt povýšený vo svojej kancelárii.
  (4) Chcete, aby ženy / muži bežali po vás.
  (5) Ak chcete dieta.
  (6) [Chcete byt bohatí.
  (7) Chcete svojmu manželovi viazat, aby ste boli navždy.
  (8) Ak potrebujete financnú pomoc.
  (9) Bylinná starostlivost
  10) Pomôžte ludí dostat z väzenia
  (11) Manželské kúzla
  (12) Zázracné kúzla
  (13) Kúzla krásy
  (14) CHARMUJÚCI PROPHET
  (15) Atrakcné kúzla
  (16) Kúzla zlého oka
  (17) Spell Kiss
  (18) Odstránte kúzla ochorenia
  (19) SPOJENÉ VÍTAZOVIA VOLBY
  (20) Úspešnost skúšok
  (21) Charm vediet, kto ta milovat.
  (22) Business Spell
  (23) Odstránte kúzla choroby HIV
  Kontaktujte ho dnes na adrese: drogbohighspiritualspellcaster@gmail.com
  +2348057586216 Môžete tiež KONTAKTovat na to, co je na tom istom telefóne
  císlo.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Volám sa Tricia millen.Jsme veľmi spokojní s touto službou. Som jedným z tých ľudí, ktorí povedali: "Nikdy nebudem zavolať psychiku alebo kúzelníka alebo čokoľvek," aby mi pomohol s mojimi problémami - aspoň zo všetkých mojich problémov s láskou, ale dosiahol som miesto, kde som vedel, že potrebujem nejaké vedenie, a som tak rád, že som našiel toho muža zvaného dr.ajeghe. Keď som skoro stratil Davida v jednom z našich hlúpych bojov (on sa rozišiel so mnou), myslel som, že som stratil všetko. Celý deň plačím a myslím, že sa už nikdy nevráti ku mne. Čítal som toľko svedectva o Dr OGBO láska kúzlo, ako pomôže priniesť späť ex lover back.I rýchlo e-mail him.and tiež dostať späť môj manžel s jeho láska kúzlo. A keď som bol v mojom najväčšom zúfalstve, nevyužil ma. Vykonali ste veľmi dobrú službu pre osoby, ktoré skutočne potrebujú. Neviem, ako ste to urobili, alebo ako to funguje, ale všetko, čo viem, je, že funguje! David môj manžel a ja sme šťastne späť spolu a budem vždy vďačný Dr.OGBO e-mail ho za akékoľvek druhy pomoci je veľmi schopný a spoľahlivý na pomoc drogbohighspiritualspellcaster@gmail.com zavolajte ho + 2348057586216.or čo ho napísať + 2348057586216

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Volám sa Tricia millen.Jsme veľmi spokojní s touto službou. Som jedným z tých ľudí, ktorí povedali: "Nikdy nebudem zavolať psychiku alebo kúzelníka alebo čokoľvek," aby mi pomohol s mojimi problémami - aspoň zo všetkých mojich problémov s láskou, ale dosiahol som miesto, kde som vedel, že potrebujem nejaké vedenie, a som tak rád, že som našiel toho muža zvaného dr.ajeghe. Keď som skoro stratil Davida v jednom z našich hlúpych bojov (on sa rozišiel so mnou), myslel som, že som stratil všetko. Celý deň plačím a myslím, že sa už nikdy nevráti ku mne. Čítal som toľko svedectva o Dr OGBO láska kúzlo, ako pomôže priniesť späť ex lover back.I rýchlo e-mail him.and tiež dostať späť môj manžel s jeho láska kúzlo. A keď som bol v mojom najväčšom zúfalstve, nevyužil ma. Vykonali ste veľmi dobrú službu pre osoby, ktoré skutočne potrebujú. Neviem, ako ste to urobili, alebo ako to funguje, ale všetko, čo viem, je, že funguje! David môj manžel a ja sme šťastne späť spolu a budem vždy vďačný Dr.OGBO e-mail ho za akékoľvek druhy pomoci je veľmi schopný a spoľahlivý na pomoc drogbohighspiritualspellcaster@gmail.com zavolajte ho + 2348057586216.or čo ho napísať + 2348057586216

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Chcel by som nechať svet vedieť o Dr. Isikolo Veľké kúzlo, ktoré prinieslo späť svojho manžela, keď som si myslel, že všetka nádej bola stratená. Dr Isikolo využil svoje silné kúzlo, aby mi priviedol úsmev tým, že prinavrátil môjho muža so svojim kúzlom, najprv som myslel, že snívam, keď sa môj manžel vrátil ku mne na kolená prosiť, aby som mu odpustil a prijal ho späť a dokonca odvtedy ma miluje viac, ako som kedy očakával, a tak som urobil sľub môjho Ja, nechám svet vedieť o doktorovi Bakabovi, pretože je Bohom na zemi. Máte problémy vo vašom vzťahu? váš partner sa s tebou rozišiel a stále ho miluješ a chceš ho späť? Máte problém s vašimi finančnými prostriedkami? alebo potrebujete pomoc akéhokoľvek druhu, potom sa obráťte na Dr Isikolo dnes, pretože vám dám 100% záruku, že vám pomôže práve tak, ako mi pomohol. Dr Isikolo email je: isikolosolutionhome@gmail.com alebo webové stránky: drisikolosolutionhome.webnode.com a môžete ho kontaktovať priamo z Whatsapp ho teraz +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Uložte svoje manželstvo s naliehavým návratom lásky kúzlo, aby ste sa stratili milenca späť ... Som tu dnes, aby som povedal vďaka Dr.okodovi za šťastie, ktoré priniesol do môjho manželstva! Som martina zo Slovenska ... mám dve deti vo veku 5 rokov a 9 rokov, sú to moje vzácne v živote .. som bol cez bolesť a horkosť, plačím každú noc, keď som sám na mojom posteľ .. ale dnes ďakujem Dr.okodovi za to, že mi zotrie slzy a opäť mi prináša radosť .. pred 5 rokmi ma manžel opustil so mojimi deťmi bez akýchkoľvek dôvodov, pokúsim sa uzavrieť mier so svojím manželom, pretože milujem ho toľko .. ale môj manžel nikdy mi nedáva žiadnu šancu, .. nemá rád deti bez dôvodu. a ja som skúsil veľa kúzelníka, aby som vedel, odkiaľ pochádza problém a prečo ma manžel opustil na inú ženu, ale kúzelník sa stále pýta na peniaze a ja ich stále platia bez toho, aby som vedel, kde sa falošný a podvod. potom, čo som stratil 4000 dolárov na rôzne kúzla kolieska som bol zlomený a zmätený v živote, ale jeden deň som cestovať do Ameriky na svadbu oddiel potom som mal na mysli muž a jeho meno je jones kováč, on bol tak priateľský ku mne a s tým robím priateľ s ním a tiež mu povedať o mojom manželskom probléme a o tom, ako môj manžel opustil mňa na inú ženu .. plačím tak zle. ale môj priateľ mi povedal, aby som sa nebál .. môj priateľ mi predstaviť tohto kúzelníka, ktorému vysvetlím všetok môj problém, toto kúzelník mi povedal, čo mám robiť, a on mi tiež povedal, a prečo sa to stane. tak vďačný za prácu doktora Okodo .. je to naozaj kúzelník s kreatívnym a čestným životom a nemohol som uveriť, že po dvoch dňoch odovzdania kúzla sa môj manžel vrátil k mne a plakal ospravedlnením, že ma opustil, povedal pre mňa, že nevie, čo príde nad ním .. dnes som spokojný s mojimi deťmi a svojím manželom .. pomôžte mi vďaka Dr okodo, som naozaj vďačný .. ak potrebujete nejakú pomoc alebo čelíte akémukoľvek problému vo vašom manželstve .. kontaktujte ho dnes na tomto e-maile: info.usa.temple@gmail.com toto je skutočný príbeh života .. dať mu skúsiť a sľubujem, že váš problém bude vyriešený.

  milujem vás všetkých..

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Môj bývalý priateľ mi pred jedným týždňom vyhubil, keď som ho obvinil, že ho niekto videl a urážal ho. Chcem ho späť v mojom živote, ale odmieta mať akýkoľvek kontakt so mnou. Bol som taký zmätený a neviem, čo mám robiť, a tak som sa dostal na internet za pomoc a videl som svedectvo o tom, ako kúzlo kariéra s názvom DR ISIKOLO im pomohol dostať ich ex back, aby som kontaktoval kúzelníka a vysvetlil problém pre neho a on pre mňa kúzlo a uistiť ma o 2 dňoch, že môj ex sa vráti ku mne a na moje najväčšie prekvapenie tretieho dňa môj ex prišiel zaklepáva na moje dvere a prosiť o odpustenie. Som tak šťastná, že moja láska je späť a nielen to, že sa chystáme zobrať sa. Ďakujem vám ešte raz Dr. Landy. Ste naozaj talentovaní a nadaní. e-mail; isikolosolutionhome@gmail.com alebo čo ho napiš teraz +2348133261196 je jediná odpoveď. Môže byť veľmi užitočný a ja ho nezastavím, pretože je úžasný muž

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Michelle Bradley8. júna 2018, 10:15

  Ja som Michelle Bradley podľa mena. Pozdravy každému, kto číta toto svedectvo. Odmietla ma manžel po troch (3) rokoch manželstva práve preto, lebo na neho malá iná žena a nechal ma a dieťa trpieť. jeden deň, keď som čítal na webe, videl som príspevok o tom, ako toto kúzlo nazýva Dr. Isikolo na tejto adrese isikolosolutionhome@gmail.com, pomôcť žene, aby dostala späť svojho manžela a ja som mu odpovedal na jeho adresu a povedal mi, že žena mala na muža kúzlo a povedal mi, že mi pomôže a po troch dňoch, keď budem mať svojho manžela späť. Veril som mu a dnes som rád, že všetci viem, že toto kúzelník má právomoc priviesť milovníkov späť. pretože som teraz spokojný so svojim manželom. Ďakujem za to, že mi pomohol Dr.Paul kontaktovať ho na email: isikolosolutionhome@gmail.com alebo ho na Whatsapp +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Všetko vďaka Dr. Isikolo za láskavo kúzlo, ktoré prinieslo môjho manžela späť domov
  Am Angelica Ivica .... Dnes som veľmi šťastný, nie kvôli všetkému, ale len kvôli tomu, čo pre mňa urobil tento skvelý muž, ktorý Dr. Isikolo urobil. Bol som taký, keď ma opustil môj manžel. Len nemôžem uveriť, že teraz môj manžel je teraz späť ku mne na kolenách s rubínovou ružou prosiť, aby som ho vzal späť a on cítil ľútosť a ľutoval, že ma opustil a že mi spôsobil bolesti po rozvode. A celý tento zázrak sa stalo, keď som nariadil naliehavé 48 hodín od doktora Isikolo. Pane, som dnes najšťastnejšia žena v celom tomto širokom svete. Doktor Isikolo si to naozaj urobil .. Áno .. Je to zázrak a večné potešenie a veselosť pre mňa a moju rodinu dnes ... Ďakujem vám, pánovi za vašu vzácnu pomoc. Ste pravý kúzelník a nikdy nebudete zabudnutí za to, že si znova splnil svoju ženu .. Ste mojim hrdinom .. Deti sú radi, že majú svojho otca navrátiť domov. kontaktujte ho, ak potrebujete naliehavú pomoc vo vašom vzťahu. E-mail (isikolosolutionhome@gmail.com) alebo WhatsApp ho +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť
 14. DR ISIKOLO NÁPORUJTE MÔŽETE PRIJAŤ MÔJ LÁSKU SPÄŤ
  Volám sa Mirela Ali, som tu, aby som dosvedčil dobrú prácu doktora Tebeho kúzla Castera. Pred 4 rokmi môj manžel odišiel domov, nikdy sa nevrátil, žiadne telefonáty, žiadne listy, žiadne e-maily, žiadne známky nikde inde. moja dcéra bola ochorená roztrúsenou sklerózou, veci boli pre mňa také ťažké. Stratil som nádej, pred 2 rokmi som sa stretol s psychikom, povedal, že mi pomôže, zaplatil som viac ako 800 dolárov a stále sa nič nestalo, celkom som úplne stratila nádej, moja dcéra sa zhoršila každý deň.vlastný mesiac, videl som príspevok čo sa týka dobrých prác celého profesionálneho doktora Isikolo, dal som mu podrobnosti o tom, čo potrebujem, pre všetky tri kúzla (Bring Lover back, Healing kouzlo a karierové kúzla). Za niekoľko týždňov mi manžel vyzval a povedal mi, že je ľúto, že sa chce vrátiť ku mne a že všetko vysvetlí, keď sa vráti, o tri dni neskôr som dostal novú prácu so spoločnosťou poskytujúcou úver a financie , práve teraz sa moje dcérska podmienka zlepšuje každý deň a verím, že bude dobre za pár dní. Chcem sa poďakovať Dr Isikolo kúzla Caster isikolosolutionhome@gmail.com whatsapp +2348133261196 za jeho úsilie a za to, aby som priniesol svoj život späť do normálu a tak blízko k dokonalosti.

  OdpovedaťOdstrániť
 15. volanie alebo Whatsapp Dr Isikolo pre naliehavú lásku kúzlo +2348133261196
  Som Ivana Nikola z Bosny, som šťastná, že môj manžel sa vrátil do môjho života po dvoch rokoch rozvodu, doktor Isikolo dnes priviedol môjho manžela späť a som tak nadšený. Dostal som Dr. Isikolo e-mail on-line, keď dáma svedčila o silnom kúzelníkovi, ktorý obnovil jej manželstvo, potom som si povedala, pretože jej pomohol, môže mi pomôcť, tak som mu poslal e-mailom a povedal mu bolesť, , a povedal mi, čo mám robiť a ja som to urobil, potom pre mňa urobil naliehavé kúzlo lásky. O 48 hodín neskôr sa môj manžel vrátil domov a veľa lásky a radosti, ospravedlnil sa za svoju chybu a za bolesť, ktorú mi spôsobil. Potom od toho dňa bolo naše manželstvo silnejšie ako to bolo predtým, vďaka Dr. Isikolo. Naša rodina je opäť úplná. Ak prechádzate rozvodom / Rozbitím odkedy mi doktor Isikolo pomohol, môže vám tiež pomôcť .. pošlite ho na adresu: isikolosolutionhome @ gmail.com, ďakujem vám Dr. Isikolo za to, že som zachránil svoje rozbité manželstvo a priviedol som späť môjmu manželovi.
  Pošlite mu e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com Whatsapp teraz +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Môj bývalý priateľ mi opustil moju dcéru už pred šiestimi týždňami, snažil som sa všetko, aby som obnovil svoj vzťah a bol som sklamaný. Žiaden z nich nebol vypracovaný. O týždeň neskôr som videl webovú stránku Dr. Isikolo a po tom, čo som sa obrátil na Dr. Isikolo o pomoc, všetko sa automaticky zmenilo, môj smútok sa stal radosťou, úsmev sa mi celé tváril, všetko sa stalo veľmi rýchlo a výsledok bol efektívny. Dr. Isikolo je jediným kúzelníkom, s ktorým som mal úspech, priateľ mi ma volal a povedal, že chce, aby sme sa vrátili a tiež sa chceme oženiť so mnou. Vrátila sa ku mne, aby ma prosila, aby som ju prijala späť a to sa stalo kvôli pomoci Dr. Isikolo. Som tak šťastná, že mám späť svoju priateľku. Obráťte sa na Dr. Isikolo teraz pre naliehavé a rýchle lásky kúzlo vyhrať váš vzťah späť. isikolosolutionhome@gmail.com whatsapp +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Ako som dostal MY BÝVALÝ PRIATEĽ ZADAŤ DOMOV DR DR ISIKOLO KONTAKT web / site web: drisikolosolutionhome.webnode.com. bol som tak traumatizovaný, že som zostal sám a bez tela zostať pri mne a byť so mnou, ale bol som šťastný jeden deň, aby som stretol tohto mocného kúzelníka Dr. Isikolo potom, čo mu povedal o mojej situácii, urobil všetko, čo človek mohol vidieť že môj milenec sa vráti ku mne, skutočne po odovzdaní kúzla môj Ex Boyfriend sa vrátil ku mne menej ako 24 hodín, môj Ex Boyfriend sa vrátil prosiť, aby ma nikdy nenechal opäť, o 3 mesiace neskôr sme sa zasnúbili a vzali, majú rovnakú situáciu, stačí sa obrátiť na Dr. Isikolo na jeho emailu: isikolosolutionhome@gmail.com Whatsapp +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť
 18. Som vonku, aby som rýchlo poslúžil tejto dobrej správe celému svetu o tom, ako som dostal svojho bývalého manžela. Bol som oddelený od môjho manžela na preukaz 3 roky a nebol som spokojný, že som potreboval vrátiť môjho manžela späť, pretože život osamelosti bol pre mňa strašný a moje 3 deti som hľadala nejakú možnú kúzelnú kariéru, ktorá môže priniesť späť môjho manžela a potom sa stretnem s Dr. Isikolo som videl komentár o doktorovi Isikolo, ako prináša milovníkov spolu s jeho kúzlom Kontaktoval som ho a riadil ma. Požiadal som o riešenie, začal liečbu pre moje kúzlo, požiadal som o niektoré informácie, ktoré som mu poslal a tiež mi povedal, že musíme kúpiť nejaké veci na toto kúzlo, aby pre mňa dobre pracovali a ktoré som cítil peniaze pre neho po 48 hodinách mi zavolal môj manžel a začal ma pyšovať za odpustenie za všetko, čo sa stane, že som tak šťastná práve teraz, že sme späť ako jedna rodina pre každého, kto potrebuje pomoc veľkého kúzelníka, ktorý môžete kontaktovať: isikolosolutionhome@ gmail.com alebo Whatsapp alebo Viber ho na +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť
 19. E-mail Dr. Isikolo pre skutočné lásky: isikolosolutionhome@gmail.com. zavolajte alebo Čohoapap alebo Viber ho na +2348133261196

  Ahoj diváci, Volám sa Iva Štefana Som veľmi šťastný, že zdieľam toto *** svedectvo, bol som zranený a srdce zlomené, keď ma opustil môj manžel so svojimi dvoma deťmi, bol som zmätený a nevedel, čo mám robiť, miloval som tak veľmi som sa snažil všetko, čo som mohol priniesť späť, ale bez úspechu, na jeden verne deň, ako som prišiel z práce som sa stretol s mojim priateľom, ktorému som vysvetliť môj problém, a ona mi povedala, "Dr. Isikolo", ktorá ju tiež robí tehotenstva pri hľadaní dieťaťa, som kontaktoval kúzelníka cez e-mail, ktorý mi dala, a kúzelník mi povedal, čo mám robiť a urobil som presne tak, ako mi bolo povedané, aby môj manžel, ktorý ma dlho nezavolal, ma zavolal a začal sa ospravedlňovať za všetky chyby, ktoré mi spôsobil, a teraz ma miloval viac ako kedykoľvek predtým, bratia a sestry, ak prechádzate druh problému kontaktujte ho a dám vám 100% záruku, že vyrieši vaše problémy. to sú jeho kontakty isikolosolutionhome@gmail.com. zavolajte alebo Čohoapap alebo Viber ho na +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť
 20. Toto je moje svedectvo o dobrej práci Dr. Isikolo, ktorí mi pomáhajú .... Som Sofija Emerik. A je mi ľúto, že som to uviedol na sieť, ale musím na to, aby svetový špičkový kúzelník, ktorý priniesol späť môjho manžela, ktorý ma zanechal za posledné 3 roky, som nakoniec stretol tohto človeka na blogu vysielania prostredníctvom jedného z klientov pre pomoc , vysvetlil som mu všetko a povedal mi o kúzelníkovi, ktorý o tom počul, a on mi dal e-mailovú adresu, aby napísal kúzelníkovi, aby mu povedal moje problémy. Len za 2 dni bol môj manžel späť ku mne. Chcem len povedať poďakovanie tomuto pravdivému a úprimnému kúzelníkovi, pane, všetko, čo ste povedali, sa stalo a ďakujem vám, pane. Prosím, povedzte každému, kto hľadá akékoľvek riešenie problému, rád by som sa láskavo porozprával s týmto kouzelníkom, je skutočný, je mocný a čokoľvek, čo kúzelník hovorí, je to, čo sa stane, pretože všetko to, čo povedal kúzelník stalo sa mi to. Môžete ho kontaktovať na: jeho e-mailová adresa je isikolosolutionhome@gmail.com. zavolajte alebo Čohoapap alebo Viber ho na +2348133261196.

  OdpovedaťOdstrániť
 21. Dobrý den, volám sa jannikom Brinkerhoffom, chcem podakovat tomuto skvelému doktorovi Odia za to, co urobil v mojom živote pred 4 rokmi, a ja a moja žena mala pád, takže odišla bezo mna, ked som vedel, kam odišla s mojimi dvoma detmi , bol som naozaj šokovaný, že som išiel urobit správu polícii o mojej manželke, že mojim detom prec, takže hladali a hladali stále nemohli nájst ju, bol som naozaj chorý a nemôžem žit bez nej a bol som naozaj chýba moje deti Bol som naozaj naštvaný s mojim ja, pretože som nemoh'nt kontrolovat môj zbytocný hnev dvakrát ju, bol som si fraktoval som sa stala drogovým návykom a pit acohol kvôli mojej situácii potom, co moja žena opustila ma na dobrej 4roky tak mi bohužial priatel povedal o online kúzelnom kariére s názvom Dr Odia a povedal mi, aby som ho kontaktoval, aby mi pomohol vrátit svoju ženu, najprv som sa naucil, že ma sranduje, kým som si všimol, že je to vážne vážne, tak som sa rozhodol kontaktovat ho, nemohol som verit moje oci Dr Odia mi povedal, aby som sa nebál, že moje wif e sa vráti so mojimi detmi bezpecne do 12 hodín. Po odovzdaní jeho kúzla mi zavolal a povedal, že by som sa nemal obávat, že moja žena príde teraz, v momente, ked dokoncil hovorit so mnou po telefóne bohužial moje žena sa vrátila ku mne s mojimi detmi som bol naozaj štastný tento den bol najviac najštastnejší den v mojom živote, takže som sa rozhodol podelit o svoje svedectvo o nom, jeho kúzlo funguje tak rýchlo ako blesk, velká vdaka Dr Odia za to, že som štastne priviedla svoju ženu. Prosím, ak máte nejaké problémy, prosím kontaktujte ho, pretože vám môže pomôct vyriešit vaše problémy. prostredníctvom e-mailu: odiasolutioncenter@gmail.com, viber Cislo: +27638836445 Whats-App Cislo: +2349065101630.

  OdpovedaťOdstrániť
 22. Je to veľmi radostný deň môjho života kvôli pomoci, ktorú mi pomohol doktor Isikolo balo tým, že mi pomohol vrátiť môjho bývalého manžela späť s jeho kúzlom lásky. bol som ženatý 3 roky a bolo to také hrozné, pretože môj manžel naozaj podvádzal a snažil som sa o rozvod, ale keď som narazil na Dr Isikolo balo email na internete o tom, ako pomáha tak veľa ľudí, aby dostali svoje bývalé späť a pomôcť pri upevňovaní vzťahov a prinútiť ľudí, aby boli vo svojom vzťahu spokojní. vysvetlil som mu svoju situáciu a potom som hľadal jeho pomoc, ale až na moje najväčšie prekvapenie mi povedal, že mi pomôže s mojím prípadom a tu som teraz oslavuje, pretože sa môj manžel zmení úplne navždy. Vždy chce byť mnou a nemôže robiť nič bez môjho daru. Veľmi sa teším z môjho manželstva, aká veľká oslava. Budem pokračovať v svedčovaní na internete, pretože Dr. Isikolo balo je naozaj skutočným kúzlom. POTREBUJETE POMOC KONTAKTUJTE DOCTOR Dr Isikolo prostredníctvom: Email: isikolosolutionhome@gmail.com. zavolajte alebo ho kontaktujte na +2348133261196. On je jediná odpoveď na váš problém a cítite sa šťastní vo vašom vzťahu.

  OdpovedaťOdstrániť
 23. Chcem, aby svet poznal skvelého človeka, ktorý je dobre známy ako Dr. IMOSE, má dokonalé riešenie problémov vzťahov a manželských problémov. Hlavný dôvod, prečo som išiel do Dr Isikolo. bol pre riešenie toho, ako môžem dostať svojho manžela späť, pretože v poslednej dobe som si prečítala niektoré svedectvá na internete, ktoré niektorí ľudia písali o doktorovi IMOSE, a ja som bol tak rád a ja som sa rozhodol hľadať pomoc od neho na jeho e-maile imosesolutiontemple@gmail.com), ktorý urobil perfektnú prácu tým, že odovzdal kúzlu na môjho manžela, čo ho prinútilo, aby sa vrátil ku mne a prosil o odpustenie. Nebudem prestať uverejňovať svoje meno na internete kvôli dobrej práci, ktorú robí , Zastavím jeho kontakt pre užitočnosť tých, ktorí potrebujú jeho help.His e-mail je e-mailom: imosesolutiontemple@gmail.com. alebo Whatsapp ho na +1-(619)-830-4690 Môžete ho kontaktovať dnes a vyriešiť váš problém

  OdpovedaťOdstrániť


 24. Dr OGUNAMEN Je určite ten najlepší kúzelník online a jeho výsledok je 100% zárukou. Moja mená sú Julian. Po 12 rokoch manželstva ma a môj manžel v jednej alebo tej istej hádke, kým mi nakoniec neopustil a presťahoval sa do Kalifornie, aby bol s inou ženou. Cítil som, že môj život skončil a moje deti si mysleli, že už nikdy nevidia svojho otca. snažila som sa byť silná len pre deti, ale nemohla som ovládať bolesti, ktoré ma trápi srdce, moje srdce bolo plné bolesti a bolesti, pretože som bol naozaj zamilovaný do môjho manžela. Každý deň a noc si o ňom myslím a vždy si želám, aby sa vrátil ku mne, bol som naozaj rozrušený a potreboval som pomoc. Preto som hľadal pomoc online a stretol som sa s testimey, ktorá dokazuje, že Dr.OGUNAMEN môže pomôcť získať ex späť rýchlo. Takže som mal pocit, že by som sa mal vyskúšať. Kontaktoval som ho a povedal mi, čo mám robiť a ja som to urobil, potom urobil pre mňa (kúzlo lásky). O 7 dní neskôr ma manžel naozaj zavolal a povedal mi, že mi chýba mne a deti tak veľa, tak úžasné! Tak sa vrátil ten istý deň s množstvom lásky a radosti a ospravedlnil sa za svoju chybu a za bolesť, ktorú spôsobil mne a deťom. Potom od toho dňa bolo naše manželstvo silnejšie ako to bolo predtým, vďaka Dr.OGUNAMENOVI. je taký silný a rozhodol som sa, že sa môžem podeliť o svoj príbeh na internete, že Dr.OGUNAMEN skutočný a mocný kúzelník, ktorý sa budem vždy modliť, aby som žil dlho, aby som pomohol svojim deťom v čase problémov, ak ste tu a potrebujete Ex späť alebo váš manžel sa presťahoval k inej žene, už plačeť, teraz kontaktujte toto silné kúzlo. Tu je jeho kontakt: Pošlite ho na adresu: ugbegundenger@gmail.com,

  OdpovedaťOdstrániť
 25. Dobrý deň,

     Som svätý Mattia, som spiritistický, praktizujem bielu mágiu, casting kúzla, rastlinné lieky a božstvo. V tomto ohľade odporúčam zainteresovaným osobám, aby ma kontaktovali v nasledujúcich prípadoch:

  • Ochrana života a vlastností
  • Veľa šťastia, aby ste dosiahli úspech vo všetkých svojich snahách
  • Láska Spell, aby ste vrátili svojho bývalého milenca a urobili ho navždy
  • Ochrana podnikov a nekonečný úspech v podnikaní
  • Bylinná zdravotná starostlivosť
  • Riešenie bez detí
  • rituálne peniaze
  • Lotto šarm šťastie pre mega víťazstvo
  • Okamžité peniaze, bohatstvo bohatstva, sláva a odomknutie účelu a objavovanie skrytých príležitostí a oveľa viac.

  Poznámka: Mám právomoc komunikovať s Bohmi a bohyňami a prihovárať sa za ľudí, mám tiež právomoc vyhnúť sa negatívnym energiám, ktoré spôsobujú zlyhanie a smolu v živote. Robím čistiaci rituál, aby sme odhodili všetku negatívnu silu, ktorá spôsobuje zlyhanie, oneskorenie a sklamanie v živote, hlavne som sprostredkovateľ medzi ľuďmi a Bohom.

  Pre viac informácií a prípadné riešenie vašich problémov prosím pošlite mi e-mail a uisťujem, že budete mať svoje úprimné túžby.

  Pekný deň a nech sa požehná Boha všemohúceho s vami.

  Vďaka
  St Mattia
  Kontaktný e-mail: stmattia04@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 26. Are you blacklisted? Struggling to get a personal loan? Has your application been DECLINED due to Low Credit Score? Over COMMITTED? Affordability? But you know you can afford this loan. Loans Approved in 12hours, you can email us at collinsguzmanfundings@gmail.com  Ste na čiernej listine? Chystáte sa získať osobnú pôžičku? Bola vaša žiadosť DECLINED z dôvodu nízkeho kreditného skóre? Viac ako COMMITTED? Cenová dostupnosť? Ale viete, že si môžete túto pôžičku dovoliť. Pôžičky Schválené do 12 hodín, môžete nám poslať e-mail na adresu collinsguzmanfundings@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť


 27. Obráťte sa na Dr OGUNAMENA, ktorý teraz získal víťazné čísla Lotérie

  Volám sa Adrienne Mám 55 rokov, chcem, aby ste vedeli, ako mi pomohol doktor OGUNAMEN, je to veľkorysý s víťaznými číselnými loteriami, začiatkom tohto roka 2018 som ho kontaktoval pre kanadské číslo lotérie, dal mi a vyhral som 750.000.000 Sedem sedemdesiat a päťdesiat miliónov dolárov Stále nemôžem uveriť, že ľudia by mohli mať tento druh moci v týchto moderných dňoch. Doktor OGUNAMEN je najlepší, dal mi na tvár úsmev a moja rodina je teraz bohatá. Každý musí byť bohatý, kontaktujte Dr OGUNAMENA za šťastné víťazné čísla a bude celý život bohatý. Kontaktujte ho teraz, nezáleží na tom, kde ste, nezáleží na tom, aký je váš stav v živote, stačí ho kontaktovať a on vám úplne pomôže .. Email: ugbegundenger@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 28. Moje meno je Samathan, Môj priateľ mi opustil pred mesiacom a on odchádzal s inou ženou, ktorá je o 7 rokov staršia ako ona, cítim sa, že môj život je úplne skončil, takže jeden deň, ako som bol prehliadanie vyhľadávanie na internete pre pomoc Prečítal som si cez internet, ako kúzelník pomáha niekoľkým ľuďom, aby sa tam dostali do lásky. Bol som skľúčený za posledný mesiac a to, čo potrebujem, je dostať ho späť a žiť s ním šťastne. tak som sa rozhodol dať to vyskúšať, aby som kontaktoval kúzelníka zvaný Dr. Isikolo a vysvetliť moje problémy s ním a on odniesol lásku kúzlo, ktoré používam na to, aby som svojho priateľa vrátil a teraz môj život je úplný a obaja sme veľmi radi so vzťahom. a som tomuto mužovi naozaj vďačný za to, čo urobil pre mňa a moju rodinu. Ďakujem veľmi pekne a budem pokračovať vo svojom svedectve znova a znova. pre tých, ktorí potrebujete pomoc alebo majú rovnaký problém ako ja, mali by ste ho kontaktovať na svojej e-mailovej adrese isikolosolutionhome@gmail.com. alebo WhatsApp ho na +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť
 29. Ako som dostal môjho bývalého manžela späť ...........

  Ja som Shannon menom. Pozdravy každému, kto číta toto svedectvo. Odmietla ma manžel po troch (3) rokoch manželstva práve preto, lebo na neho malá iná žena a nechal ma a dieťa trpieť. jeden deň, keď som čítal cez web, videl som príspevok o tom, ako toto kúzlo na tejto adrese ocolosehelp@gmail.com, pomôcť žene, aby dostala späť svojho manžela a ja som mu odpovedal na jeho adresu a povedal mi že žena mala kúzlo na môjho manžela a povedal mi, že mi pomôže a po dvoch dňoch, keď budem mať svojho manžela späť. Veril som mu a dnes som rád, že všetci viem, že toto kúzelník má právomoc priviesť milovníkov späť. pretože som teraz spokojný so svojim manželom. Ďakujeme za Dr.OCOLOSE. Jeho e-mail: ocolosehelp@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 30. Nikdy som neveril v kúzla, kým sa môj život nerozpadol, keď sa môj milenec 5 rokov rozhodol zavolať. Bol som tak zničený, že som mal nehodu, ktorá ma opustila na lôžku. Po 8 mesiacoch emocionálnej bolesti a znetvorenia sa môj priateľ zaviedol do určitého kúzla, to bolo po tom, ako som bol scammed rôznymi falošnými kúzlami nazývanými dr ini, dr evu a dr ewatu. Bol som predstavený Dr. Isikolo. Za menej ako 3 dni som videl zázraky, môj milenec sa vrátil ku mne a môj život sa vrátil rovnako ako dokončená hádanka ... Som tak šťastná .. Dr Isikolo majú všetky druhy kúzel od tehotenstva k láske, od zamestnania až po vízovú lotériu vyhrávať. Má kúzlo na zastavenie rozvodu, kúzla, aby niekto vyzeral atraktívne a iné. Tu je jeho kontakt pre vážne zmýšľajúcich ľudí, môže to byť pomoc .. isikolosolutionhome@gmail.com alebo Whatsapp ho na +2348133261196. Úžasný Dr Isikolo ... Ďakujem veľa, som tak vďačný, že si mi zachránil život.

  OdpovedaťOdstrániť


 31. moje meno je anabel ... Cítim sa veľmi šťastne, že môžem zdieľať svoje skvelé a nádherné svedectvo so všetkými na tejto stránke ..: Bol som ženatý 4 roky so svojím manželom a zrazu, iná žena prišla do obrazu, ktorý začal nenávidieť ja a on bol zneužívajúci. ale stále som ho miloval celým svojím srdcom a chcel ho za každú cenu .... Žiadal o rozvod a celý môj život sa rozviedol a nevedel som, čo robiť, odišiel z domu a opustil ma a deti ... môj veľmi blízky priateľ mi povedal, že sa snažil duchovné prostriedky, aby som svojho manžela vrátil a predstavil ma kúzelníkovi, takže som sa rozhodol to vyskúšať. aj keď neveril som vo všetkých tých veciach, potom, keď urobil špeciálne modlitby a kúzlo, po dvoch dňoch sa môj manžel vrátil a prosil, aby si uvedomil svoje chyby, že som mu jednoducho nemohol uveriť, aj tak sme spolu Teraz a sme šťastní v prípade, že niekto potrebuje pomoc tu je jeho e-mailová adresa; ugbegundenger@gmail.com Mnohokrát vám ďakujem Dr, Ogunamen za všetko, čo si pre mňa urobil.

  OdpovedaťOdstrániť
 32. Dobrý deň, všetci chcem použiť toto médium, aby som svedčil o tom, čo urobil tento skvelý človek v mojom živote, DR OGUNAMEN
  Som sa vzal od decembra 2012, pretože som začal ísť dole finančne a tam bola vedieť problém a moje podnikanie nebolo dobre príliš nič nebolo dobre pracovať so mnou a bol som finančne dole moje žena sa sťažovala neviem, čo robiť už som bol unavený z môjho života v rozsahu predaja nehnuteľností kŕmiť moju domácnosť aj všetky dvere úspechu boli uzamknuté, pretože keď som požiadal o prácu, nebudú ma zavolať za to, Jedného dňa som prešiel cez topix pre nejaký komentár i videlo sladké svedectvo o žene Sharon svedčiace o tom, čo DR OGUNAMEN urobil pre ňu a ja som červená to dobre po prečítaní som sa spojiť s mužom cez: ugbegundenger@gmail.com, a on mi povedal, čo robiť, aby sa kúzlo v mojom živote urobil som všetko, čo požiadal skôr, než som vedel, že všetko začalo fungovať dobre pre mňa a žena bola tehotná a dala chlapec včera neviem, ako povedať vďaka tomuto skvelému mužovi, ktorý práve obnovil môj domov späť, ak tam ste hľadanie jeho pomoci kontaktujte ho prostredníctvom: ugbegundenger @ gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 33. Toto je moje svedectvo o úžasnej práci, ktorú doktor Isikolo urobil za mňa. Môj manžel opustil mňa a deti a išiel zostať s inou ženou, s ktorou sa stretol. A žena na ňu hláskovala, že s mnou a mojimi deťmi nikdy nebude mať nič spoločné, moja seba a deti trpia a je to pätou boja, ale rozhodol som sa urobiť všetky prostriedky na to, že moja rodina sa združuje, ako to používa, potom som tam on-line tam som videla toľko dobrých rozhovorov o tomto kúzelníkovi nazývanom Dr. Isikolo na jeho webovej stránke http://drisikolosolutionhome.webnode.com, takže som ho musel kontaktovať a vysvetlil mu svoj problém a za 24 hodín, ako mu sľúbil, vrátil sa môj manžel a jeho správanie sa vrátilo k mužovi, ktorého som sa oženil. Nemôžem poďakovať kúzelníkovi za to, čo urobil pre mňa, som tak vďačný a nikdy neprestanem zverejniť svoje meno na internete za dobrú prácu, ktorú pre mňa urobil, opäť tu je jeho web stránka http: drisikolosolutionhome. webnode.com a jeho e-mail je isikolosolutionhome@gmail.com. zavolajte alebo ho kontaktujte na +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť
 34. Dobrý deň, som Mary Michael, ja som tu na spreed to dobrá správa pre celý svet o tom, ako som dostal môj manžel láska späť. Išiel som blázon, keď moja láska ma opustila na inú dievčinu minulý mesiac, ale keď som sa stretnúť s priateľom, ktorý mi predstavil DrIgbinovia veľký posol, som rozprával môj problém DrIgbinovia o tom, ako môj manžel ma opustil a tiež, ako som potreboval získať prácu vo veľmi veľké spoločnosti. On len mi povedal, že som prišiel na správnom mieste boli som sa dostať moje srdce túžba bez akéhokoľvek vedľajšieho účinku. Povedal mi, čo musím urobiť, potom, čo bolo vykonané, v najbližších 2 dni, moja láska mi volala na telefóne a hovoril Ospravedlňujem sa za život mi pred teraz, a tiež v najbližších jeden týždeň po mojej láske mi volal, aby sa prosil o odpustenie , Bol som povolaný na pohovor v mojej požadovanej spoločnosti boli som potreboval pracovať ako dozorný orgán. Som tak šťastná a ohromený, že musím povedať, že celý svet o tom, ako Drigbinovia pomôžte mi priznať moje srdce želanie. Drigbinovia je špecialista na všetky druhy kúziel a dobrej mágie. Ak budete potrebovať akýkoľvek druh pomoci kontakt Drigbinovia na nasledujúcu e-mailovú adresu: doctorigbinovia93@gmail.com

  Ďakujem mi neskôr.

  OdpovedaťOdstrániť
 35. Sanela Dmitar. Dnes sa cítím radosťou kvôli pomoci, ktorú doktor Isikolo poskytol mne za to, že som dostal svojho manžela späť s jeho kúzlom. Bol som ženatý už šesť rokov a bolo to také hrozné, pretože môj manžel ma podvádzal a hľadal rozvod. Ale keď som narazil na internetovú stránku Dr. Isikolo na internete vyslanú dámou a rozhodol som sa s ním kontaktovať a vysvetlil som mu svoju situáciu a potom som sa snažil pomôcť, ale až na moje najväčšie prekvapenie mi povedal, že mi pomôže môj prípad, pretože neexistuje problém bez riešenia. Tu oslavujem, pretože môj manžel je späť doma a naozaj sa teším z môjho manželstva, aká veľká oslava. Budem pokračovať v svedčovaní na internete, pretože doktor Isikolo je naozaj skutočným kúzlom. Prečo sa teraz obráťte na Dr. Isikolo, ak čelíte akýmkoľvek výzvam vo vašom vzťahovom živote. Webová stránka: http: drisikolosolutionhome.webnode.com ALEBO e-mailom: isikolosolutionhome@gmail.com alebo Whatsapp ho na +2348133261196.

  OdpovedaťOdstrániť
 36. Chcem povedať, že som dnes najšťastnejší človek na zemi, pretože minulý týždeň s tým, čo DR OGUNAMEN urobil pre mňa, to všetko začalo minulý rok, keď ma manžel opustil a povedal mi, že jeho cestou navštívil svojich rodičov, ale neurobil som odchádzal s inou ženou, ktorá je o 8 rokov staršia ako ona a odvtedy sa z neho znovu počujem bez toho, aby som volal alebo navštívil. Mám pocit, že môj život je úplne u konca. Prečítal som si cez internet, ako kúzelník pomáha niekoľkým ľuďom, aby sa tam dostali do lásky. Bol som skľúčený za posledný mesiac a to, čo potrebujem, je dostať ho späť a žiť s ním šťastne. tak som sa rozhodol dať to skúsiť, aby som kontaktoval kúzlo kaskáda zvaný DR.OGUNAMEN a vysvetliť moje problémy s ním a on odhodil lásku kúzlo, ktoré používam, aby sa môj manžel späť a teraz môj život je kompletný a obaja sme veľmi spokojný so vzťahom. Som šťastný, pretože DR OGUNAMEN je muž jeho slova, pretože všetko išlo dobre, ako mi sľúbil. Máte nedorozumenie so svojím milencom, potrebujete tehotné kúzlo alebo nejaké choroby, alebo je váš milenec vidieť niekoho iného? aký je váš problém, ktorý chcete vyriešiť? kontaktujte DR OGUNAMEN, aby ste splnili vaše želanie: ugbegundenger@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 37. ktorý kedy číta toto svedectvo, by mal oslavovať so mnou a rodinou, pretože to všetko začalo ako vtip pre niektorých ľudí a iní hovoria, že to bolo nemožné. moje meno je Eman Omar Som šťastne ženatý s dvoma deťmi a krásnou manželkou, čo sa stalo mojej rodine pozdĺž línie, stratila som svoju prácu a moja žena sa z mňa vyparila, pretože som sa nemohla starať o ňu a moje deti v danom čase. spravujem celú päť rokov, žiadna žena ma nepodporí, aby som sa postarala o deti a príde verný deň, ktorý nikdy nezabudnem v mojom živote som sa stretol so starým priateľom, ktorému vysvetlím všetky moje ťažkosti, a vzal ma do kúzlo a názov chrámu sa volá, doktor Isikolo, uisťoval som sa, že všetko bude v poriadku a moja žena sa vráti ku mne po nádhernej práci doktora Isikolo, moje žena sa vrátila ku mne a dnes som jeden z najbohatších mužov v mojej krajine. poradím vám, ak máte nejaký problém, pošlite mu e-mail s týmto e-mailom: disikolosolutionhome@gmail.com a budete mať najlepší výsledok. brať veci za samozrejmosť a bude to od vás. prajem ti všetko najlepšie.
  Kontaktujte Dr. ISIKOLO na: isikolosolutionhome@gmail.com alebo Čo ho napíše na +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť
 38. Toto je tá najkrajšia vec, ktorú som kedy zažil. A potrebujem zdieľať toto veľké svedectvo, chcem len povedať, že ďakujem Dr. Isikolo za to, že som si pomohol odovzdať čas, ktorý priniesol môj bývalý manžel, moje meno je Beatrice Neacksu , Chcem s vami zdieľať svoje svedectvo a svoje šťastie s vami všetci na tejto stránke, v minulom roku ma manžel opustil na druhú ženu na svojom pracovisku a opustil ma a dve svoje deti, všetko bolo pre mňa také ťažké a deti, pretože ho milujem toľko, takže som videl svedectvo DR Isikolo, o tom, ako pomáhal dámam, aby tam dostali manžela späť, tak som ho kontaktoval a on mi pomohol odovzdať späť kúzlo pre môjho manžela a druhý deň môj manžel opustil druhú ženu a vrátil sa ku mne prosiť o odpustenie s takou láskou a starostlivosťou. nikdy nezabudnem na túto pomoc, ktorú mi DR a Isikolo dal mne a mojim deťom. ak ste tu, potrebujete pomoc, aby ste získali milovníka späť, môžete ho kontaktovať prostredníctvom tohto e-mailu isikolosolutionhome@gmail.com Môžete tiež WHATSAPP ho na +2348133261196, som živým svedectvom o jeho moci

  OdpovedaťOdstrániť
 39. Moje meno je Anna, som zo Spojeného kráľovstva, chcem sa s vami podeliť o svoj príbeh a tiež vám poskytnúť riešenie vašich problémov, hľadal som on-line ako získať skutočné kúzelník, ktorý môže pre mňa priviesť svojho manžela ženatý pred 9 rokmi bez detí a moje finančná situácia bola horšia, nemám peniaze nemám žiadne dieťa, môj manžel ma nechal premýšľať prináša mu smolu, až do roku 2016/2017 som stretol svedectvo dámy on-line hovoriť o Dr Udo, povzbudzujem ho a kontaktoval som ho s ohľadom na pomoc, a on mi odpovedal čo najskôr, prvé slovo, ktoré povedal, je, že moje problémy skončili, povedal, že ma zase usmeje, bol som šťastný s jeho povzbudením, začal svoju prácu a povedal mi, že môj manžel sa vráti za menej ako 24 hodín prosiť, aby som ho prijal späť, po všetkom, čo povedal, že sa to stalo prvýkrát v mojom živote som bol spokojný so svojím manželom, o pár týždňov neskôr som otehotnala , Povedal, že musím byť finančne stabilný, aby som bol spokojný so svojím manželom, dal mi pre mňa iné kúzlo, dnes mi ľudia milujú kdekoľvek, môj život je finančne stabilný, ja a môj manžel robia skvelé, najdôležitejšie je, že skončil moju smútok a teraz mám vlastné dieťa, ktoré mi hovorí múmia, nikdy som nespoznal žiadnu kúzlu, tak skutočnú a silnú ako doktor Udo, má riešenie akéhokoľvek problému na zemi, jeho kúzlo nie je škodlivé a môže pracovať pre vás bez vašej prítomnosti, hovorím to všetko, pretože som mu povedal, že budem istý, že budem informovať svet o jeho dobrej práci a viem, že toľko ľudí potrebuje aj pomoc, takže ak potrebujete pomoc akéhokoľvek druhu, neváhajte s ním kontaktovať, alebo ak mu chcete poďakovať za mňa, kontaktujte Dr Udo na jeho emailu: udosolutioncenter@gmail.com a WhatsApp a Viber Chat: +27656406432.

  OdpovedaťOdstrániť
 40. Som veľmi šťastný, že všetci povedia, že počujú, čo môj svedectvo povie. Am Tracy
  Johnson zo zjednoteného štátu, som zdravotná sestra, tento príbeh môjho milostného života. Bol som
  ženatý 4 roky a piaty rok môjho manželstva, iná žena mala
  aby som vzal svojho milenca odo mňa a môj manžel opustil mňa a deti aj my
  trpeli 2 roky, až som sa stretol s miestom, kde má tento doktor Kakuta
  pomohol niekomu a ja som sa rozhodol, že sa mu pokúsi pomôcť priviesť môj milenec
  späť domov a ver mi, že len posielam svoj obraz na neho a to môjho
  manžela a po 48 hodinách, ako mi povedal, videl som auto, ktoré sa dostalo do
  dom a hľa, bol to môj manžel a on prišiel ku mne a deťom a
  to je dôvod, prečo som rád, že si každý z vás podobne stretol s týmto
  muž a mať svojho milenca späť do svojho self.You môžete kontaktovať ho s týmto
  e-mailovú adresu {gethelp05@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť

Vyhľadávať v tomto blogu

Na čom práve pracujem...


Pripravujem tri jednorázovky: Dexter pár A/B pridané na Meropesvete!

Real obsession

Pokušiteľ

Dúhový chlapec (v príprave)

Obľúbené príspevky